Weingut Rabl

  • rabl
  • rudolf-rabl-presse6
  • rudolf-rabl-presse2
  • reben-presse

„Len z dokonalých hrozien sa dá vyrobiť víno najvyššej kvality.“ To sú slová Rudiho Rabla, ktorý patrí k novej generácii členov známeho rodinného vinárstva RABL.

Meno Rabl symbolizuje potešenie z vína na najvyššej úrovni a počiatky vinárstva siahajú až do 18. storočia. Pred 70 rokmi predávali svoje vína v 0,7 litrových fľašiach, čo bolo v tej dobe ojedinelé a charakteristické len pre vína top kvality. V roku 1986 sa Rudi Rabl rozhodol ísť v šľapajach svojho otca, Rudolfa Rabla. Od toho momentu sa oduševnenie otca a syna odrazilo v prosperite a rozlohe samotného vinárstva. Z 20 hektárov sa postupne stalo 80 hektárov viníc v súkromnom vlastníctve rodiny Rabl, ktoré patria k najväčším v Kamptale. Názov tohto krásneho regiónu je odvodený od rieky Kamp, ktorá ním preteká. Kamptal je zároveň jedným z najdôležitejších vínnych regiónov v Rakúsku a vyznačuje sa pestrou škálou pôdy. Prechádza od štrkovitej, cez kamenistú, až po pôdu vulkanického charakteru. Langelois je mesto s najväčšou produkciou vína v Rakúsku a už v 11. storočí sa stalo centrom vinohradníctva a obchodu.

Vďaka súladu s prírodou, mikroklíme a pôde bohatej na minerály, produkuje vinárstvo RABL pestrú paletu oceňovaných bielych a červených vín, pričom 50% svojej produkcie vyváža. Aj to je jedným z dôvodov, prečo patrí RABL v súčasnosti k najznámejším rakúskym výrobcom vína na svete.