O nás

Všetko sa začalo v roku 2015, keď sme na Slovensku rozbehli distribúciu ružového vína z Provensálska. Pri tej príležitosti vznikla aj značka WINED a otvorili sme prvú kamennú predajňu na Vajnorskej ul. v Bratislave. Nášmu portfóliu síce naďalej dominovali provensálske rosé s označením Cru Classé, no postupne sme rozšírili ponuku aj o ďalšie francúzske regióny a výrobcov z iných častí Európy a sveta.

V roku 2017 sme otvorili novú kamennú predajňu WINED v krajších priestoroch a lepšej lokalite na ul. Palisády 23 v bratislavskom Starom meste, kde sme doteraz. Dôležitým krokom pre nás bolo doplnenie portfólia o slovenské vína od menších rodinných vinárstiev, ktoré si potrpia na kvalitu, remeselné spracovanie a šetrný prístup k prírode. Na svoje si u nás prídu aj náročnejší klienti a to v každom slova zmysle. Máme pestrý výber Champagne od menších výrobcov, Bordeaux, Burgundy, Barolo, Sancerre, Wachau, archívne vína, remeselné, nefiltrované, oranžové, biodynamické…

Okrem toho ponúkame aj výborné olivové oleje z Francúzska a Talianska, ručne vyrábané čokolády a čerstvé hľuzovky.

Veľkoobchodne dodávame vína do bratislavských wine barov, reštaurácií, kaviarní. Na objednávku pre vás zorganizujeme ochutnávku vín pod vedením skúseného someliéra.

Veríme, že sa nám naďalej podarí rozširovať portfólio WINED o ďalšie klenoty svetových vinohradov. Výrobcov vyberáme naozaj dôkladne a preto u nás iné ako nadpriemerné vína nenájdete.

Sme tu pre všetkých, ktorým na víne záleží.

DENIS BENEK
majiteľ / zakladateľ spoločnosti