O nás

O NÁS

Všetko sa začalo v roku 2015, keď sme na Slovensku rozbehli distribúciu ružového vína z Provensálska. Pri tej príležitosti vznikla aj značka WINED a otvorili sme prvú kamennú predajňu na Vajnorskej ul. v Bratislave. Nášmu portfóliu síce naďalej dominovali provensálske rosé s označením Cru Classé, no postupne sme rozšírili ponuku aj o ďalšie francúzske regióny a výrobcov z iných častí Európy a sveta.

V roku 2017 sme otvorili novú kamennú predajňu WINED v krajších priestoroch a lepšej lokalite na ul. Palisády 23 v bratislavskom Starom meste, kde sme doteraz. Dôležitým krokom pre nás bolo doplnenie portfólia o slovenské vína od menších rodinných vinárstiev, ktoré si potrpia na kvalitu, remeselné spracovanie a šetrný prístup k prírode. Na svoje si u nás prídu aj náročnejší klienti a to v každom slova zmysle. Máme pestrý výber Champagne od menších výrobcov, Bordeaux, Burgundy, Barolo, Sancerre, Wachau, archívne vína, remeselné, nefiltrované, oranžové, biodynamické...

Okrem toho ponúkame aj výborné olivové oleje z Francúzska a Talianska, ručne vyrábané čokolády a čerstvé hľuzovky.

Veľkoobchodne dodávame vína do bratislavských wine barov, reštaurácií, kaviarní. Na objednávku pre vás zorganizujeme ochutnávku vín pod vedením skúseného someliéra.

Veríme, že sa nám naďalej podarí rozširovať portfólio WINED o ďalšie klenoty svetových vinohradov. Výrobcov vyberáme naozaj dôkladne a preto u nás iné ako nadpriemerné vína nenájdete.

Sme tu pre všetkých, ktorým na víne záleží.

DENIS BENEK
majiteľ / zakladateľ spoločnosti

HISTÓRIA

AUGUST 2015

provensálsko

Koncom leta, počas vinobrania na juhu Francúzka sme dohodli spoluprácu s piatimi vinárstvami v oblasti Provence. Štyri z nich sú označené ako Cru Classé: Domaine de La Croix, Château Sainte Roseline, Château Saint Maur, Château Roubine a Château Léoube - BIO vína.

NOVEMBER 2015

kamptal a wachau

V portfóliu dobrého dodávateľa nesmie chýbať kvalitné rakúske víno. U nás ho zastupuje jedno z najlepších vinárstiev v oblasti Kamptal a aj v celom Rakúsku, Weingut Rabl a rodinné vinárstvo Weingut Högl z Wachau.

FEBRUÁR 2016

douro

Údolie rieky Douro je v Portugalsku najvychytenejšou vinárskou oblasťou. Dohodli sme preto spoluprácu s vinárstvom Quinta do Pessegueiro, ktoré spája tradíciu výroby vína s moderným dizajnom.

MAREC 2016

champagne

Na Slovensko sa nám podarilo priniesť Champagne AR Lenoble. Patrí medzi malé rodinné vinárstva z oblasti Champagne, napriek tomu má ale výborné hodnotenia a pomaly ale isto smeruje do "Veľkej ligy".

JÚN 2016

PROVENSÁLSKO

Veľkým úspechom je pre nás spolupráca s jedným z najvýraznejších vinárstiev v Provence, Château Sainte Marguerite. Vlastní ho rodina Fayardovcov a patrí nielen k hŕstke vinárstiev s označením Cru Classé, ale vyrábajú aj certifikované bio a vegánske vína. Zároveň pribudlo do našej distribúcie aj vinárstvo Château Hermitage Saint-Martin, ktoré patrí jednému zo synov Jean-Pierre Fayarda, majiteľa Château Sainte Marguerite.

DECEMBER 2016

BORDEAUX

Po dlhších ochutnávaniach a precíznom výbere sme pre Vás vybrali výrobcov z najznámejších regiónov Bordeaux: Saint-Julien, Pomerol, Saint-Estèphe, Pessac-Leognan, Saint-Emilion a Côtes de Bordeaux.

Marec 2017

ÚDOLIE LOIRE - SANCERRE

Jednen z najlepších výrobcov Sancerre, Domaine Delaporte, ktoré sa nachádza v srdci tohoto regiónu, v svetoznámom mestečku Chavignol.

VÝHODY

Prečo spolupracovať práve s nami

  • Všetky produkty máme priamo od výrobcov
  • Osobne si vyberáme vinárstva danej oblasti
  • Vyberáme len tých najlepších a zaujímavých dodávateľov
  • Pri veľkoobchodnom predaji - flexibilné ceny
  • Najširší výber vín z Provensálska
  • Naše protfólio sa neustále rozširuje
  • Pri objednávke nad 50€ - doprava zadarmo