NOVINKA! Chateâu Sainte Marguerite – Cru Classé

VITAJTE V PROVENSÁLSKU
Bolo to v roku 1929, kedy niekoľko starých viničových krov vytvorilo základ dnešného Chateâu Sainte Marguerite. Vinárstva, ktoré vďaka svojej autentickosti a kvalite nesie od roku 1955 označenie Cru Classé.

ZOSTÁVA TO V RODINE
Keď v roku 1977 Brigitte a Jean-Pierre Fayardovci po prvýkrát objavili Chateâu Sainte Marguerite, bola to láska na prvý pohľad a začiatok odvážneho podnikania, ktoré inšpirovalo celú rodinu.
Roky plynuli a aj ich deti sa postupne pridali k spoločnému projektu, pričom každé z nich prispelo svojou špecializáciou, či už to bolo vinohradníctvo, enológia, dizajn, marketing...
Rodinu Fayardovcov tak spája nielen silné rodinné puto, ale aj dynamický prístup k práci, entuziazmus, zásadovosť a vytrvalosť. Hľadanie dokonalosti ich neustále poháňa vpred.

PÔDA
La Londe des Maures je dedinka neďaleko Stredozemného mora, v oblasti s ideálnym podnebím pre rast viniča a množstvom slnečných dní v roku. Pôda je zložená prevažne z ílu, bridlice a fylitov. V kombinácii so stredomorským podnebím a vlastnosťami pôdy tak vznikli dokonalé podmienky na pestovanie viniča.

ZBER V ROKU 2015
„Po veľmi daždivej zime nastalo od mája do septembra obdobie horúčav a sucha s veľmi malým množstvom zrážok.
Kvalita a veľkosť hrozien bola preto veľmi podobná tej minuloročnej. Prvé ochutnávky naznačili jemný a aromatický charakter vín, pričom červené ukázalo vysoký potenciál zrenia.“
Jean-Pierre Fayard

NAŠA FILOZOFIA
Zachovávanie dedičstva a tradícii starších generácii je jednou z hlavných hodnôt rodiny Fayardovcov. Za posledných 40 rokov otvorili dvere novým postupom a inovatívnym technológiám, no vysoký štandard kvality zostal rovnaký.
Podľa slov Jean-Pierre Fayarda, „musíte zachovať všetko dobré z minulosti a neupadnúť pritom do zabehnutej rutiny. Musíte byť inovatívny a pozorný k potrebám zákazníka a tak trochu aj vizionár. Niektoré veci totiž prinesú výsledok až s odstupom času, ako napríklad ekologické hospodárstvo.“

PROFESIONÁLNY PRÍSTUP
Podnebie je jeden zo základných faktorov, ktoré vplývajú na kvalitu vína. Ďalším je zručnosť jednotlivých generácii.
Jedno z výrobných tajomstiev rodiny Fayardovcov: tzv. Selection Massale. Inými slovami, výber tých najlepších hrozien z najlepších vinohradov, čím sa uchová jedinečnosť a špecifické vlastnosti jednotlivých odrôd viniča.

CERTIFIKÁTY
CRU CLASSÉ: toto označenie má Chateâu Sainte Marguerite od roku 1955 ako jedno z 18 Cru Classé vinárstiev v Provensálsku.
BIO: rodina Fayardovcov si zakladá na citlivom prístupe k životnému prostrediu a od roku 2003 naplno rozbehla ekologické pestovanie a spracovanie viniča, certifikované organizáciou ECOCERT
VEGAN: po ekologickom hospodárstve je to ďalší krok vpred. Celý proces výroby vinárstva Chateâu Sainte Marguerite je 100 % vegánsky, t.j. bez použitia živočíšnych produktov.

CUVÉE SYMPHONIE
Jedinečné vína, ktoré sú výsledkom neustáleho hľadania dokonalosti a dlhoročných skúseností s obrábaním pôdy špecifickej pre túto oblasť. Symphonie ponúka to najlepšie z Provensálska vo fľaši s nadčasovým dizajnom. Delikátne a harmonické víno, ktoré vnesie dokonalú symfóniu do vašich momentov pohody či gastronomických zážitkov.

SAINTE MARGUERITE V ČÍSLACH
Celková rozloha vinárstva je 100 hektárov
Z celkovej výroby vín predstavujú:
65 % rosé
20 % červené
15 % biele
Vína sú distribuované v 29 krajinách sveta
90 % klientov predstavujú reštaurácie a vinotéky
40 % vín sa predá v regióne Provence Alpes Côte d´Azur
40 % v ostatných častiach Francúzska
20 % sa vyváža mimo Francúzsko