Čo je vegánske víno?

VEGÁNSKE VÍNO: bez vaječných bielkov, želatíny a rybieho kolagénu.

Víno sa vyrába z hrozna, to vie aj malé dieťa. Následným kvasením hroznového muštu sa cukor mení na alkohol a náš obľúbený nápoj je už len krôčik od dokonalosti. Tak prečo by sa mali mať vegetariáni a vegáni na pozore? Na rad totiž prichádza proces zvaný čírenie vína.

Všetky mladé vína obsahujú rôzne proteíny, soli kyseliny vínnej, taníny a fenoly. Inými slovami, kaly. Sú to prírodné zložky, ktoré pre nás nie sú vôbec škodlivé, lenže my preferujeme tento lahodný nápoj číry a priezračný.

Väčšina vín sa po čase prirodzene odkalí, no výrobcovia tento proces zvyknú urýchľovať práve pomocou číriacich prostriedkov s obsahom prísad živočíšneho pôvodu, ktoré sa do vína síce pridajú, no následnou filtráciou odstránia. Pre vegetariánov a vegánov to však môže byť problém. Najčastejšie používanými číridlami sú:

-kazeín: vyzrážaná mliečna bielkovina

-albumín: proteín z vaječného bielka

-želatína: extrakt z vylúhovaných hovädzích alebo bravčových kostí a koží

-vyzina: druh kolagénu získaný zo sušených plynových mechúrov jeseterovitých rýb

Ak aj náhodou nie ste vegáni a predsa vám tieto fakty ubrali chuť na obľúbený pohárik, nezúfajte. Mnohé vinárstva prešli na vyšší level výroby bez použitia akýchkoľvek živočíšnych produktov a ich derivátov. Existuje totiž celá škála prípravkov na báze rastlinných proteínov, najčastejšie s obsahom bentonitu (ílovitá hornina), vápenca, kaolinitu alebo silica gélu. Oficiálne sú takéto vína označené symbolom VEGAN a registrované vegánskym združením The Vegan Society.

WINED vám ponúka vynikajúce vegánske vína z produkcie top výrobcov regiónu Provance, CHÂTEAU SAINTE MARGUERITE a CHÂTEAU HERMITAGE SAINT-MARTIN. Všetko sú to zároveň bio vína certifikované organizáciou Ecocert. Kvalita, chuť a elegancia týchto vín zaručene poteší aj tých najnáročnejších.

magruerite_vegan