Naše vína

Les Forts de Léoube (červené 2013)

27

Les Forts de Léoube, červené víno certifikovanej bio kvality vyrobené z hrozien 30-ročného viniča. Elegantné a komplexné, vo vôni dominujú ovocné a korenisté tóny. Chuť je príjemná, oblá a harmonicky vyvážená. Dlhý pretrvávajúci záver. Víno z produkcie Château Léoube, ktorého filozofiou je zachovať tradičné postupy výroby a zostať v súlade s prírodou. Les Forts de Léoube to je neopakovateľný pôžitok pre vaše zmysly.

Ak rešpektujete prírodu, jej biodiverzitu a umelo do nej nezasahujete, odvďačí sa vám chutnými a zdravými plodmi prvotriednej kvality. To je filozofia jedného z najekologickejších a najzaujímavejších vinárstiev v Provence, Château Léoube, ktoré patrí známej britskej rodine Bamfordovcov. Château Léoube si zakladá na tradičných metódach pestovania viniča bez akéhokoľvek chemického či umelého zásahu. Zber a triedenie hrozien prebieha výhradne ručne a to v súlade s lunárnym cyklom a ročnými obdobiami. Blízkosť mora, neutíchajúci morský vánok a chladné noci tu vytvárajú ideálne podmienky pre rast viniča. Zážitok z vína ešte umocní fakt, že na jeho výrobe sa podieľa sám Romain Ott, syn Jean-Jaquesa Otta, bývalého majiteľa prestížneho vinárstva Domaine Ott. Sám Monsieur Ott bol niekoľko rokov vinárom v Château Léoube, kým neodovzdal štafetu svojmu synovi Romainovi. Vo vínach z produkcie Château Léoube sa tak snúbi citlivý prístup k prírode rodiny Bamfordovcov a svetovo vyhlásené vinárske majstrovstvo rodiny Ott.

Les Forts de Léoube je klenot medzi červenými vínami regiónu Provence. Jeho dokonalá štruktúra, plné telo a ovocný buket s korenistými tónmi vás zaručene nenechajú ľahostajnými. Vyvážená chuť pripomína pečené ovocie. Záver je dlhý a intenzívny. Odporúčame k červenému mäsu, grilovaným špecialitám či syrom. Les Forts de Léoube ocenia všetci gurmáni a milovníci jedinečných vín.

PÔVOD: AOC Côtes de Provence, Francúzsko

PÔDA: Bridlicovo-ílovitá

ODRODY: Syrah 25%, Grenache 25%, Cinsault 25%, Cabernet Sauvignon 25%

CUKORNATOSŤ: < 2 g / L

OBSAH KYSELÍN: 3,3 g / L

OBSAH ALKOHOLU: 12,5%

VEK VINIČA: 30 rokov

VÝROBA: Všetok zber a triedenie hrozien sa robí ručne. Z vinohradov sú prevezené priamo do vinárstva, kde sú okamžite umiestnené do nádrží s regulovanou teplotou. Fermentácia muštu prebieha v nerezových nádržiach aj so šupkami po dobu 9 dní, aby sa uvoľnili farbivá a taníny. Víno zreje v betónových nádržiach minimálne 9 mesiacov.

Kategória
Červené
Špeciálna kategória
BIO víno
Krajina:
Francúzsko
Oblasť:
Provensálsko
Výrobca:
Château Léoube
Formát:
Fľaša 0.75l