Ak rešpektujete prírodu, jej biodiverzitu a umelo do nej nezasahujete, odvďačí sa vám chutnými a zdravými plodmi prvotriednej kvality. To je filozofia jedného z najekologickejších a najzaujímavejších vinárstiev v Provence, Château Léoube. Nájdete ho v dedinke Bormes-les-Mimosas, kde sa rozprestiera na neuveriteľných 560 hektároch. Vďaka prímorskej lokalite a nádhernej prírode s rozľahlými vinicami a olivovými sadmi toto miesto už stáročia pripomína raj na zemi. Realitná ponuka z roku 1854, ktorá vyšla v denníku Le Figaro, to opisuje ako „najkrajšiu nehnuteľnosť na pobreží.“ Tento prírodný skvost so skalistým pobrežím a piesočnatými plážami našťastie unikol povojnovému stavebnému boomu v polovici 20. storočia a stal sa najväčším pozemkom na Cote d’Azur v súkromnom vlastníctve.

Vinárstvo Château Léoube si zakladá na tradičných metódach pestovania viniča bez akéhokoľvek chemického či umelého zásahu. Blízkosť mora, neutíchajúci morský vánok a chladné noci tu vytvárajú ideálne podmienky pre rast viniča. Ročne tu namerajú vyše 3 000 hodín slnečného svitu. Studený mistrál zo severozápadu udržuje vinič suchý a bez škodcov počas letných mesiacov, zatiaľ čo pôda obsahujúca piesok, bridlicu a íl, zostáva prirodzene bohatá na minerály. Zber a triedenie hrozien prebieha výhradne ručne a to v súlade s lunárnym cyklom a ročnými obdobiami.

Súčasní majitelia Lord a Lady Bamfordovci kúpili vinárstvo v roku 1997, potom ako ich očarilo svojou prírodou a históriou. Zakladatelia bio farmy Daylesford Organic, jednej z top trvalo udržateľných fariem vo Veľkej Británii, preniesli svoju filozofiu aj na pôdu Château Léoube.

Zážitok z vína ešte umocní fakt, že na jeho výrobe sa podieľal sám Romain Ott, syn Jean-Jaquesa Otta, bývalého majiteľa prestížneho vinárstva Domaines Ott. Sám Monsieur Ott bol niekoľko rokov vinárom v Château Léoube, kým neodovzdal štafetu svojmu synovi Romainovi.

Manželia Bamfordovci a Romain Ott mali jednu spoločnú víziu: vyrobiť autentické Provence víno, v ktorom vyniknú jedinečné vlastnosti pôdy tejto lokality. Vyžadovalo si to celých 10 rokov pozornej starostlivosti o pôdu a vinič, než sa uspokojili s výsledkom. Ich prvé víno uzrelo svetlo sveta v roku 2008, kedy získali aj certifikát ekologickej výrobyVo vínach z produkcie Château Léoube sa tak snúbi citlivý prístup k prírode rodiny Bamfordovcov a svetovo vyhlásené vinárske majstrovstvo rodiny Ott.

Château Léoube je vinárstvo, ktoré svojou prvotriednou kvalitou, filozofiou a bio výrobou zaujalo mnohé top reštaurácie sveta. Čím vyšší kulinársky štandard, tým vyššie nároky na kvalitu vín. Dôkazom toho je aj Nobu Monako a Nobu Londýn, najuznávanejšie japonské reštaurácie na svete, ktoré do svojej vínnej karty vybrali práve vína z produkcie Château Léoube. Medzi top kluby, ktoré ponúkajú Château Léoube patria aj Nikki Beach Monako a Bagatelle Dubaj.